Jak przesunąć okres tabletkami po zmianie preparatu?

Jeśli teraz biorę tabletki a mam studniówkę i chciałabym zmienić datę swojej miesiączki, ale ostatnio będąc u lekarza zmieniłam tabletki na inne... Jak to zrobić? Mogę tak po prostu bez przerwy po skończeniu różowych tabletek ominąć białe i wziąć różowe z nowego opakowania? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli nie odpowiada Pani termin krwawienia odpowiadający tabletkom placebo, a chce Pani przejść na preparat dwuskładnikowy właśnie od następnego cyklu, to najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie nowego opakowania w następnym dniu po przyjęciu ostatniej różowej tabletki. Proszę być jednak świadomą, że w związku ze zmianą preparatu może wystąpić plamienie zarówno w terminie wyznaczonej miesiączki jak i po nim.

Pozdrawiam