Pyrantelum Medana a sposób przyjmowania leku

Witam. Chciałabym zapytać jak przyjmować lek Pyrantelum Medana 250mg/5ml dla dziecka o wadze 35 kg. Nam lekarz przepisał 10 mililitrów na czczo i za 10 dni powtórzyć. Pytanie, czy dawka ma być jednorazowa czy przyjmowanie leku Pyrantelum Medana należy regularnie powtarzać? Informacje przekazane przez lekarza trochę nie zgadzają mi się z tymi zawartymi w ulotce leku... Czy mogłabym prosić o informację w jaki sposób powinnam podać dziecku lek Pyrantelum Medana? I jeśli trzeba go podać więcej niż raz to chciałabym również dopytać o ewentualne efekty uboczne mogące wystąpić po zażyciu leku. Czy są może jakieś przeciwwskazania albo efekty uboczne, które powinny mnie ostrzec i sprawić, że przestanę podawać Pyrantelum Medanę? Martwię się o dziecko, wiem, że dawka leku jest silna... Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania dokładnego wyniku badania nie można się wypowiedzieć. Dawkowanie może być powtórzone w zależności od rodzaju pasożyta który został stwierdzony w czasie badania. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.