Jak radzić sobie z blokowaniem kolana?

Witam, mam problem z kolanem, które blokuje się i nie mogę wyprostować nogi. Coś przeskakuje mi po zewnętrzne stronie lewego kolana. Kiedy próbuję wyprostować kolano, to boli niemiłosiernie i słychać charakterystyczny odgłos, jakby coś wracalo na swoje miejsce. Kolano potem boli i czuję, jakby mówienie i naruszenie tej części kolana. Działo się to na początku w nocy, podczas spania. Później coraz częściej, nawet przy zakładaniu butów, czy podczas śniadania. Trwa to od kilku dobrych miesięcy. Kilka razy w tygodniu, potem przestało i znów wróciło. Proszę o sugestie, co mam z tym zrobić, ponieważ po tym jak zablokuje mi się kolano, boje się zginąć nogę przez jakiś czas, abym znów nie musiała się męczyć z tym bólem podczas przeskoku.

Musi Pani zrobić MR stawu kolanowego, to dość częste schorzenie. niezbędna jest pomoc ortopedy. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.