Jak radzić sobie z ciągłymi problemami żołądkowymi?

Witam. Mój problem polega na ciągłych problemach żołądkowo-jelitowych przejawiających się uczucią pełnosci pomimo zachowania umiaru w jedzeniu i piciu, mdłościami, obstrukcją naprzemiennie z rozwolnieniem, dreszczami, zawrotami głowy i ogólnym osłabieniem. Dotychczas wykonałam badania krwi, moczu, kału a także gastroskopię i usg jamy brzusznej, wymienione badania wyszły poprawnie, aby na usg "wzdecię jelita grubego" pomimo zachowania odpowiedniej diety i zażywania espumisanu. Dostałam skierowanie na kolanoskopie, za którym muszę jeszcze poczekać miesiąc. Obecnie lekarz zalecił mi aby przyjmowanie probiotyku, ale nie wiele to pomaga, dlatego za wszelką cenę chciałabym jak najszybciej znaleźć przyczynę, gdyż dolegliwości trwają od miesięcy a bardzo utrudniają normalne funkcjonowanie. Lekarz podejrzewa zespół jelita drazliwego bądź nerwice żołądkowo jelitowa (na codzień prowadzę spokojny tryb życia, jednak cała ta sytuacja zwiazana z moim samopoczuciem napewno wpłynęła na moje nerwy) . Chciałabym prosić o rady, jakie badania dodatkowo wykonać? na co mogą wstazywać moje dolegliwości i co może pomóc w ich zwalczaniu zanim poznam konkretną ich przyczynę? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Inspirowałabym Panią, do osobistej konsultacji specjalistycznej, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, najlepiej, w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Serdeczności i pomyślności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605