Jak radzić sobie z komarami i meszkami?

witam , mam takie pytanie z zwiazku ze zbliza sie wiosna i robi sie ciepło zaczyna sie znowu walka z komarami i meszkami , jak sobie z nimi radzic czy mozna przyjmowac jakies wit z grupy B ktore odstraszaja komary czy jakies inne prosze o odpowiedz .

Komary przyciąga wilgoć – także ta na ciele człowieka, spowodowana poceniem,dobrze więc przed wyjściem wziąć prysznic.Lepiej wybrać jasne kolory ubrań(ciemne przyciągają owady).
Unikajmy w swoim otoczeniu perfum, kosmetyków i środków czystości o kwiatowych i owocowych zapachach.
Możemy posadzić kocimiętkę, bazylię, pomidory czy popularne pelargonie.
Pozdrawiam ,Katarzyna Mudel