Jak radzić sobie z problemem alkoholu u męża?

Witam. Moj problem polega na tym ze jestem z "alkoholikiem". Od prawie 1.5roku jestem mezatka(mam29lat) i jestem 4,5mies w ciazy. Staralismy sie o dziecko i bardzo sie ucieszylismy z tego ze w koncu zostaniemy rodzicami. Niestety radosc dlugo nie trwala, poniewaz maz zawsze ma pretekst do wypicia. Od kiedy go poznalam zawsze byl alkohol-bo impreza,bo urodziny...i tak jest do tej pory.Przed slubem bylo ze"po slubie wszystko sie zmieni"- a bylo jeszcze gorzej. Zanim zaszlam w ciaze twierdzil ze pije bo nie ma dziecka a jak bedzie to przestanie.Niestety nawet teraz kiedy go potrzebuje jestem sama.Po pijanemu potrafi wykrzyczec ze to moja wina,ze wydaje jego pieniadze( dodam ze jestem bezrobotna nie mam wlasnych dochodow) a ostatnio uslyszalam ze po prostu jest mu zle.Ma wszystko: obiad na czas, kanapki do pracy,uprane, posprzatane...o nic sie nie martwi.Kocham go ale dluzej po prostu nie dam rady, bo wiem ze on ma problem tylko nie da sobie pomoc. Co mam zrobic ? Meczyc sie dalej czy skonczyc to i zlozyc o rozwod? Tylko co bedzie dalej ze mna i dzieckiem, za co kupic leki(mam niedoczynnosc tarczycy) jak sobie poradzic?

Witam,
Pani mąż ma poważny problem alkoholowy, dobrze byłoby zachęcić go w związku z tym do pójścia na terapię odwykową. Terapie takie odbywają się na NFZ lub prywatnie. Można skorzystać z pomocy w Poradni Odwykowej, jak również w Oddziale Dziennym i stacjonarnym.
Jednak najważniejsza jest Pani zachęta oraz umówienie męża na pierwszą rozmowę z terapeutą. Jeśli uświadomi sobie, że ma problem, może zechce "coś" z tym zrobić.
Pani również polecam pomoc terapeutyczną, pomoc taką uzyska Pani w takiej samej placówce lub prywatnie. Od Pani będzie zależało czy będzie Pani chciała pomóc tez sobie, spróbować stanąć na własnych nogach.
Pozdrawiam