Jak radzić sobie z uporczywym, suchym kaszlem?

Witam. Jestem po chorobie ostre zapalenie górnych dróg oddechowych i nosowych i podobno też miałam zakazane gardło. Dostałam leki antybiotyk plus tabletki na receptę i acodin. Gardło mnie już nie boli ale mam cały czas okropny suchy kaszel strasznie się mecze jest godzina 4 a ja jeszcze nie.śpię :-( nie mam już sił na ten kaszel dosłownie przy kaszlaniu popuszczam i wieczorem z każdym zadaszeniem bolała mnie głowa. Mecze się już tydzień w poniedziałek idę do lekarza proszę mi coś doradzić

Proszę zakupić sobie jakiś środek mukolityczny, np ACC i Flegaminę. ACC rozpuszcza Pani w wodzie rano, Flegamine - łyżkę stołową w południe. Powinno pomóc, ale proszę pamiętać o spożywaniu większej ilości płynów, tak, aby wydzielina miała się z czego produkować i płuca mogły się oczyścić. Na noc w razie dolegliwości polecam Thiocodin jest skuteczniejszy od Acodinu, i lepiej hamuje ośrodek kaszlu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz