Jak radzić sobie ze stresem podczas ćwiczeń?

Witam serdecznie. Z zawodu jestem kwalifikowanym pracownikiem ochrony. Od nie dawna staram się o dopuszczenie do pracy z bronią obiektową m.in chodzę na strzelnicę. Mój problem tkwi w tym, że gdy już jestem na stanowisku strzeleckim i celuję z broni towarzyszy mi silny stres ręka lekko mi drży i pocę się. Prowadzący strzelanie powiedział mi, żebym skonsultował się z psychologiem albo zmienił zawód. Pytanie moje jest takie jak nad tym stresem zapanować???? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam, pochwalam decyzję instruktora i również proponuję skontaktowanie się z psychologiem. Czasami się zdarza, że sama myśl człowieka, że celuje w drugiego człowieka powoduje tak silny stres, że nie można go przejść - i wtedy trzeba zmienić zawód. A psycholog na pewno się przyda.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl