Jak reagować w przypadku pominięcia pierwszej tabletki z drugiego blistra?

Jak reagować w przypadku pominięcia pierwszej tabletki z drugiego blistra? Przyjęłam tabletkę tylko jak sobie o tym przypomniałam ale minęło ok 12godzin od pory w której normalnie zażywam lek, w tygodniu poprzedzającym pominięcie był stosunek ale z zastosowaniem prezerwatywy. Czy mam sie czego obawiac?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli opóźnienie wynosiło mniej niż 12 godzin to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. w razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do ginekologa.