Jak rozpoznać sączące się wody płodowe?

Witam , jestem w 14 tygodniu ciąży i chciałam się dowiedzieć jakie jest ryzyko poronienia i jak rozpoznać sączące się wody płodowe , jak je odróżnić od śluzu? Dziękuję za udzielenie odpowiedzi

Piotr Pilarski

Witam serdecznie.

Po 13 tygodniu ciąży ryzyko poronienia wynosi średnio 1-2%, jednak ryzyko to jest większe u starszych lub obciążonych chorobami przewlekłymi kobiet oraz gdy poronienia zdarzały się już wcześniej. Śluz ma inną konsystencję niż wody płodowe. Jest gęstszy a wody płodowe mają konsystencję podobną do zwykłej wody.

Pozdrawiam.