Czy sączą mi się wody płodowe w 15 tygodniu?

Witam serdecznie, jestem w 15 tygodniu ciąży. Od tygodnia przyjmuję globulki dopochwowe ponieważ mam infekcję oraz nadrzerkę. Od dwóch dni zaobserwowałam na bieliźnie obecność jakiegoś przezroczystego bezwolnego płynu Który po wyschnięciu zostawia na bieliźnie ,,tłusty „ ślad. Obawiam się ze to wody plodowe. Wizytę kontrolną mam za dwa tyg, czy powinnam wczesniej udać sie do lekarza czy kontynuować stosowanie globulek (jeszcze tydzien) i czekac spokojnie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety bez badania nie sposób ocenić, czy dochodzi u Pani do sączenia się płynu owodniowego – to może potwierdzić lub wykluczyć tylko lekarz podczas badania. Natomiast może Pani także kupić specjalne wkładki higieniczne, które zabarwiają się na odpowiedni kolor w kontakcie z wodami płodowymi. Stosuje się je tak samo, jak tradycyjne wkładki higieniczne. Zachęcam do lektury naszego artykułu, być może rozwieje Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uplawy-a-wysiek-wod-plodowych-w-ciazy.

W Pani przypadku jednak winą za pojawienie się wydzieliny można obarczyć globulki dopochwowe. Niezależnie od rodzaju, a także sposobu aplikowania, tego typu leki, zawsze w mniejszym lub większym stopniu brudzą bieliznę. Niewykluczone więc, że nie ma Pani powodów do obaw, lecz mimo wszystko warto sprawdzić to przy pomocy wkładek lub po prostu zgłosić się do lekarza. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uplawy-a-wysiek-wod-plodowych-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.