Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogą sączyć mi się wody płodowe?

Witam Zauważyłam płynna wydzielinę z pochwy, na wkładce ma kolor żółtawy jest wodnista, żadnych innych objawów nie mam. Jestem na końcówce 37 tygodni. Czy to mogą być wody płodowe? W sobotę mam wizytę u lekarza, powinnam jechać wcześniej czy poczekać?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie menopauzy

Menopauza, inaczej przekwitanie, to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Czy wiesz, jak ją rozpoznać? O diagnozowaniu menopauzy mówi lek. Łukasz Dubielecki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, zazwyczaj płyn owodniowy jest bezwonny i przezroczysty, choć bywają sytuacje, że zmienia kolor – na jasnoróżowy lub zielonkawy. Wówczas są to bardzo niepokojące objawy. Żółty kolor wydzieliny może sugerować upławy wynikające z infekcji intymnej, a nawet mocz, co zdarza się u wielu ciężarnych. Niestety trudno powiedzieć więcej – nie można wykluczyć sączenia się wód płodowych – jeśli nie są bezbarwne, może to być wskazaniem do wizyty na izbie przyjęć. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://parenting.pl/wyciek-wod-plodowych. Warto wiedzieć, że istnieją testy na obecność wód płodowych – dostępne w aptece, mają postać wkładek higienicznych, które stosuje się dokładnie tak, jak wkładki. Wydzielina z pochwy barwi je na określony kolor, dając odpowiedź, czy sączący się płyn jest np. moczem, czy też wodami płodowymi. Być może warto taki test kupić – jest to rozwiązanie najszybsze i chyba w obecnej sytuacji najbezpieczniejsze. Jeśli ma Pani taką możliwość, proszę również skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę – to do niego należy ocena sytuacji oraz decyzja o ewentualnym przyspieszeniu wizyty. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy