Jak rozrasta się rak jelita grubego?

Witam. Mam kilka pytań: 1. czy rak jelita grubego i generalnie rak w obrębie jamy brzusznej często daje przerzuty do mózgu? 2. czy to prawda, że takie przerzuty mogą rozwijać się przez lata i dopiero w momencie diagnozy pierwotnego nowotworu dowiadujemy się o nich? 3. czy to prawda, że rak jelita grubego z przerzutami do mózgu rokuje gorzej niż inne pierwotne nowotwory z przerzutami do mózgu ( np piersi albo płuc ) ? Czy przerzuty często jako pierwsze dają o sobie znać?

Lek. Tomasz Budlewski

Na wszytskie pytania są odpowiedzi "zależy" zależy od wielu czynnikow i ciężko jednoznacznie sprecyzować odpowiedz a jakie objawy? Dlaczego takie pytania ?