Rokowania w raku jelita grubego

Witam, proszę o odpowiedź. Moja teściowa jest po operacji raka jelita grubego. Stopień zaawansowania G3. Nowotwór złośliwy niezróżnicowany, perforujący w siebie. W bad. hist.-pat. przerzuty do węzłów chłonnych. W badaniu TK brak przerzutów odległych, jedynie powiększony węzeł chłonny w okolicy jelita grubego. Teraz skierowania do szybkiej chemioterapii. Proszę o odpowiedzenie, jakie są rokowania w raku jelita grubego, chodzi mi dokładnie o ten przypadek? Bardzo się martwimy... Ten nowotwór jest bardzo poważny i martwimy się, że rokowania w raku jelita grubego nie będą dobre... Czy jest szansa, że teściowa wyjdzie z tej choroby? Czy raczej, chociaż brutalnie to zabrzmi, trzeba przygotować się na najgorsze? Czy rokowania w raku jelita grubego zawsze są złe i ciężko w tym przypadku o poprawę nawet po operacji? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aby konkretnie odpowiedzieć na to pytanie musiałbym mieć dokładny opis zabiegu oraz dokładny wynik badania histopatologicznego. Z tego co mogę zrozumieć z Pani referowania rak przekraczał ścianę jelita grubego oraz są obecne przerzuty do węzłów chłonnych. Taki stan w nomenklaturze TNM oznacza guz typu przynajmniej T3 oraz N typu 1 lub 2 (zajęcie węzłów chłonnych) czyli stopień zaawansowania klinicznego to III (patrz strona: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_jelita_grubego) 5-letnie przeżycie pacjentów w takim przypadku określa się na około 10-20%