Jak rozróżnić alergię od łuszczycy?

witam jak rozpoznac czy to alergia czy łuszczyca każdy lekarz postawił inna diagnozę ja się skłaniam ku alergii córka ma 8 lat i od trzech lat pojawiają się co jakiś czas czerwone plamki ale z moich obserwacji wynnika ze jak zje więcej czekolady albo je przez kilka dni ale jeśli przez okres jakis nie je np czekolady ogórków itp tylko zdrowo znikaja

Proponowałbym skonsultować wyniki z co najmniej jeszcze jednym, dwoma lekarzami. Zmiany łuszczycowe również nasilają się po spożyciu jakiś określonych produktów. Czy to jest zmiana łuszczycowa czy alergiczna - to również powinno być poparte wynikami testów alergicznych. (z krwi)