Jak rozumieć ten rezonans?

Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego Widoczna jest drobna linijna strefa wydłużenia czasów relaksacji długości 10mm, grubości 1mm w centrum semiovale po stronie prawej, nie ulegająca wzmocnieniu pokontrastowemu- obraz może odpowiadać niewielkiemu ognisku naczyniopochodnemu. Poszerzenie przestrzeni około-naczyniowych Virchowa-Robina w kleszczach przednich, obustronnie. Poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Cech restrykcji dyfuzji nie stwierdza się. Po dożylnym podaniu kontrastu brak cech patologicznego wzmocnienia. Żyły mózgowe oraz zatoki żylne opony twardej prawidłowo wypełniają się krwią zakontrastowaną. Układ komorowy w normie szerokości, bez przemieszczeń. Przestrzeń podpajęczynówkowa nie poszerzona. W lokalizacji kąta mostowo-móżdżkowego po stronie prawej widoczna jest ograniczona strefa płynowa o wymiarach 20 x 12 x 23 mm, która wskazuje na podwyższenie sygnału w obrazowaniu DWI przy współczynniku b równym 500- obraz MR odpowiada obecności torbieli pajęczynówki. Struktury tylnojamowe prawidłowe. Jamy oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Cechy niewielkiego przerostu małżowin nosowych dolnych, zwłaszcza lewej, gdzie widoczne jes wpuklanie się w obręb nozdrzy tylnych. Niewielka ilość płynu w komórkach pneumatycznych piramidy kości skroniowej prawej i wyrostka sutkowego po tej stronie.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Opis MRI I ANGIO MR GŁOWY do interpretacji klinicznej . Warto omówić z Lekarzem. Opis MRI niespecyficzne zmiany i torbiel pajęczynówki / zwykle łagodna wrodzona anomalia/
OPIS MRI :"Widoczna jest drobna linijna strefa wydłużenia czasów relaksacji długości 10mm, grubości 1mm w centrum semiovale po stronie prawej, nie ulegająca wzmocnieniu pokontrastowemu- obraz może odpowiadać niewielkiemu ognisku naczyniopochodnemu. Poszerzenie przestrzeni około-naczyniowych Virchowa-Robina w kleszczach przednich, obustronnie. Poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Cech restrykcji dyfuzji nie stwierdza się. Po dożylnym podaniu kontrastu brak cech patologicznego wzmocnienia. Żyły mózgowe oraz zatoki żylne opony twardej prawidłowo wypełniają się krwią zakontrastowaną. Układ komorowy w normie szerokości, bez przemieszczeń. Przestrzeń podpajęczynówkowa nie poszerzona. W lokalizacji kąta mostowo-móżdżkowego po stronie prawej widoczna jest ograniczona strefa płynowa o wymiarach 20 x 12 x 23 mm, która wskazuje na podwyższenie sygnału w obrazowaniu DWI przy współczynniku b równym 500- obraz MR odpowiada obecności torbieli pajęczynówki. Struktury tylnojamowe prawidłowe. Jamy oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Cechy niewielkiego przerostu małżowin nosowych dolnych, zwłaszcza lewej, gdzie widoczne jes wpuklanie się w obręb nozdrzy tylnych. Niewielka ilość płynu w komórkach pneumatycznych piramidy kości skroniowej prawej i wyrostka sutkowego po tej stronie. "
Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna.
Ważny Pacjent, wywiad, obciążenia ; objawy fizyczne i psychiczne, o czym warto pamiętać.
Pozdrawiam i zapraszam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak rozumieć ten wynik rezonansu?

Niedawno odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego i nie rozumiem wyniku. Proszę o wytłumaczenie. Radilokulopatia szyjna. Na poziomie przestrzeni m-k C5-C6 uwidoczniono szerokopodstawną, centralno-prawoboczną protruzję krążka m-k z cechami modelowania przedniej powierzchni rdzenia kręgowego oraz korzenia brzusznego prawego C6.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak rozumieć ten rezonans kręgosłupa?

Witam. Mam do Państwa pytanie, od paru miesięcy mam bardzo mało siły w prawej ręce. Mięsień bicepsa jest silny, ale jeżeli wyprostuje rękę to jest bardzo słaba, maksymalnie podniosę góra około 3 kilogramy ale są też dni że i kilo to za dużo. Dla porównania lewą ręką mogę podnieść śmiało 5 razy cięższe rzeczy. Podczas wysiłku tą ręką odczuwam ucisk-ból w kręgosłupie, barku, czasem uczucie mdłości. Czasem bolą mnie barki często prawa ręka, prawy nadgarstek, czasami palce obu dłoni, zdarzają się też prądy do obu dłoni jednak znacznie częściej do prawej. Drętwieje mi kark mam bóle w jego okolicy, oraz słyszę trzeszczenie podczas kręcenia głową. od jakiegoś czasu szumy uszne. Przez bardzo długi okres miałem problemy z trzymaniem moczu, jednak od około dwóch miesięcy problem znikł i mam nadzieje że na zawsze. W kwietniu tego roku miałem operacje kręgosłupa lędźwiowego, i na ten odcinek nie narzeka , mam tylko czasem małe bóle pod kolanem czy w udzie ale ogólnie ok. Po operacji miałem mieć rehabilitację na której podczas kwalifikacji zostałem zdyskwalifikowany i poproszono o konsultację oraz zgodę na ewentualną rehabilitację. Odwiedziłem sporo lekarzy ale na piśmie żadnej zgody nie otrzymałem. Proszę o Państwa ocenę moich wyników badań oraz powyższego opisu. MR kręgosłupa szyjnego C3-C4 szerokopodstawna przepuklina dyskowa tylno boczna lewa (protrusio) z uciśnięciem brzusznej powierzchni worka oponowego oraz lewego korzenia nerwowego w otworze międzykręgowym. C4-C5 wypuklina dyskowa bez zmian uciskowych. C5-C6 przepuklina dyskowa tylna środkowa z uciśnięciem brzusznej powierzchni worka oponowego i obu korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych z prawostronną lateralizacją zmian uciskowych. C6-C7 przepuklina dyskowa tylna środkowa z uciśnięciem brzusznej powierzchni worka oponowego oraz obu korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych i na poziomie zwojowym. MRI odcinka piersiowego. Th4-Th5 Niewielka przepuklina dyskowa tylna środkowa z uciśnięciem brzusznej powierzchni worka oponowego. Th6-Th7 Niewielka przepuklina dyskowa tylno środkowa z uciśnięciem brzusznej powierzchni worka oponowego. TH7-Th8 Przepuklina dyskowa tylna środkowa z uciśnięciem brzusznej powierzchni worka oponowego oraz obu korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych na poziomie zwojowym. Th8-Th9 przepuklina dyskowa tylna boczna lewa z uciśnięciem brzusznej powierzchni worka oponowego oraz lewego korzenia nerwowego w otworze międzykręgowym. Th9-Th10 przepuklina dyskowa tylno boczna lewa z uciśnięciem brzusznej powierzchni worka oponowego oraz lewego korzenia nerwowego w otworze międzykręgowym. MR głowy ok. Tętnice szyjne ok. Z góry dziękuje.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty