Jak rozumieć ten rezonans?

Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego Widoczna jest drobna linijna strefa wydłużenia czasów relaksacji długości 10mm, grubości 1mm w centrum semiovale po stronie prawej, nie ulegająca wzmocnieniu pokontrastowemu- obraz może odpowiadać niewielkiemu ognisku naczyniopochodnemu. Poszerzenie przestrzeni około-naczyniowych Virchowa-Robina w kleszczach przednich, obustronnie. Poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Cech restrykcji dyfuzji nie stwierdza się. Po dożylnym podaniu kontrastu brak cech patologicznego wzmocnienia. Żyły mózgowe oraz zatoki żylne opony twardej prawidłowo wypełniają się krwią zakontrastowaną. Układ komorowy w normie szerokości, bez przemieszczeń. Przestrzeń podpajęczynówkowa nie poszerzona. W lokalizacji kąta mostowo-móżdżkowego po stronie prawej widoczna jest ograniczona strefa płynowa o wymiarach 20 x 12 x 23 mm, która wskazuje na podwyższenie sygnału w obrazowaniu DWI przy współczynniku b równym 500- obraz MR odpowiada obecności torbieli pajęczynówki. Struktury tylnojamowe prawidłowe. Jamy oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Cechy niewielkiego przerostu małżowin nosowych dolnych, zwłaszcza lewej, gdzie widoczne jes wpuklanie się w obręb nozdrzy tylnych. Niewielka ilość płynu w komórkach pneumatycznych piramidy kości skroniowej prawej i wyrostka sutkowego po tej stronie.

Opis MRI I ANGIO MR GŁOWY do interpretacji klinicznej . Warto omówić z Lekarzem. Opis MRI niespecyficzne zmiany i torbiel pajęczynówki / zwykle łagodna wrodzona anomalia/
OPIS MRI :"Widoczna jest drobna linijna strefa wydłużenia czasów relaksacji długości 10mm, grubości 1mm w centrum semiovale po stronie prawej, nie ulegająca wzmocnieniu pokontrastowemu- obraz może odpowiadać niewielkiemu ognisku naczyniopochodnemu. Poszerzenie przestrzeni około-naczyniowych Virchowa-Robina w kleszczach przednich, obustronnie. Poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Cech restrykcji dyfuzji nie stwierdza się. Po dożylnym podaniu kontrastu brak cech patologicznego wzmocnienia. Żyły mózgowe oraz zatoki żylne opony twardej prawidłowo wypełniają się krwią zakontrastowaną. Układ komorowy w normie szerokości, bez przemieszczeń. Przestrzeń podpajęczynówkowa nie poszerzona. W lokalizacji kąta mostowo-móżdżkowego po stronie prawej widoczna jest ograniczona strefa płynowa o wymiarach 20 x 12 x 23 mm, która wskazuje na podwyższenie sygnału w obrazowaniu DWI przy współczynniku b równym 500- obraz MR odpowiada obecności torbieli pajęczynówki. Struktury tylnojamowe prawidłowe. Jamy oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Cechy niewielkiego przerostu małżowin nosowych dolnych, zwłaszcza lewej, gdzie widoczne jes wpuklanie się w obręb nozdrzy tylnych. Niewielka ilość płynu w komórkach pneumatycznych piramidy kości skroniowej prawej i wyrostka sutkowego po tej stronie. "
Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna.
Ważny Pacjent, wywiad, obciążenia ; objawy fizyczne i psychiczne, o czym warto pamiętać.
Pozdrawiam i zapraszam