Jak rozumieć ten wynik krzywej cukrowej w ciąży?
Miałam dziś wykonywaną krzywą cukrową w ciąży. Mój wynik to 85 na czczo, 162 po godzinie i 124 po 2 godzinach. Czy mogę prosić o interpretację wyników? Jestem w 24tc.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
wynik na czczo u Pani jest prawidłowy – według norm może wahać się w zakresie 70-99 mg/dl, zaś po 2 godzinach nie powinien przekraczać 140 mg/dl. Wyniki Pani doustnego testu obciążenia glukozą nie wskazują na żadne odchylenia od normy, sugerujące cukrzycę ciążową. O samym badaniu oraz normach może Pani przeczytać w naszym artykule, odnajdzie tam Pani więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/krzywa-cukrowa.
Proszę jednak pamiętać, by skonsultować te wyniki z ginekologiem prowadzącym ciążę.
Zachęcam do lektury tego materiału, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-mozemy-rozpoznac-cukrzyce-ciazowa.