Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozumieć ten wynik krzywej cukrowej w ciąży?

Miałam dziś wykonywaną krzywą cukrową w ciąży. Mój wynik to 85 na czczo, 162 po godzinie i 124 po 2 godzinach. Czy mogę prosić o interpretację wyników? Jestem w 24tc.
KOBIETA, 27 LAT 4 miesiące temu

Dieta dla ciężarnych kobiet z cukrzycą

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z dietą dla ciężarnych diabetyczek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wynik na czczo u Pani jest prawidłowy – według norm może wahać się w zakresie 70-99 mg/dl, zaś po 2 godzinach nie powinien przekraczać 140 mg/dl. Wyniki Pani doustnego testu obciążenia glukozą nie wskazują na żadne odchylenia od normy, sugerujące cukrzycę ciążową. O samym badaniu oraz normach może Pani przeczytać w naszym artykule, odnajdzie tam Pani więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/krzywa-cukrowa.

Proszę jednak pamiętać, by skonsultować te wyniki z ginekologiem prowadzącym ciążę.

Zachęcam do lektury tego materiału, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-mozemy-rozpoznac-cukrzyce-ciazowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy