Jak rozumieć wynik cytologii?

Szanowni państwo,moja pierwsza cytologia:grupa II ze stanami zapalnymi, zaczęłam leczenie, po pół roku zrobiłam kolejną cytologię, wynik nie wyszedł czytelny przez liczne stany zapalne, mój lekarz przepisał mi gynalgin,fluomizin,betadine,invag,po czym znowu zgłosiłam się na cytologię, w piątek odebrałam wyniki i znowu grupa II - liczne komórki zapalne, czynniki infekcyjne:zmiana flory bak. Jak rozumieć ten wynik?Mam dużą nadżerkę,ginekolog kazała brać invag i obserwować,czy powinnam się martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza badajacego.