Jak schudnąć bez wyniszczania organizmu i mieć ładny brzuch?

Witam, Jestem studentką. Mam 20 lat, 164 cm wzrostu i ważę obecnie 82 kg. Moje posiłki są dosyć nieregularne ze względu na zajęcia oraz ograniczoną aktywność fizyczną. Na uczelnie chodzę pieszo, unikam korzystania z miejskich środków transportu i chodzę na aerobik raz w tygodniu (choć mam problemy ze stawami). Wiem, że muszę ograniczyć słodycze. Owoce też bardzo lubię, ale większość diet je wyklucza, przynajmniej w początkowych fazach. Moja nadwaga widoczna jest przede wszystkim na brzuchu. Mój problem nie jest tylko wynikiem zaniedbania, ale także uwarunkowań genetycznych. Co powinnam robić? Boję się kolejnej restrykcyjnej diety, trudnej dla mnie do przestrzegania.

Witam,

Przede wszystkim powinnaś uświadomić sobie jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo. Najlepiej udaj się do specjalisty, który przed ułożeniem diety wykona z Tobą wywiad żywieniowy, mający na celu dostosowanie programu odchudzającego do Twoich potrzeb, możliwości oraz preferencji. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach - http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety. Przykładowe ćwiczenia i informacje dotyczące aktywności fizycznej znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.