Jak schudnąć przy wielu chorobach?

W teh chwili czytam art.z portalu abc zdrowie"Jak schudnąć przy niedocz.tarczycy", ale mój problem jest większy. Aby go rozwiązać zadam pytanie przydatne dla mnie "Jak schudnąć przy niedoczynności tarczycy, dnie moczanowej, początkach cukrzycy i nadcisnieniu. Cierpie też na depresję spowodowaną sytuacją życiową, która jest b.ciężka. Ważę 108 kg przy 160 cm wzrostu. Cierpię też na kręgozmyk. Jest mi ciężko chodzić z powodu bólu kręgosłupa i bioder. Co robić, jak życ. Mam 67 lat. Proszę mi pomóc!!
KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia. Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii. Niska wartość energetyczna diety powoduje spadek formy i energii życiowej. Jesteśmy zmęczeni, osłabieni i nie mamy siły ani ochoty na aktywność fizyczną, która jest podstawą zdrowego stylu życia.

Natomiast dostosowanie diety - tak aby schudnąć nawet z Pani jednostkami chorobowymi jest możliwe, aczkolwiek wymaga kontaktu z dietetykiem i stałej współpracy z nim.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0

Witam, mam wrażenie że w Pani przypadku potrzeba jest kompleksowa pomoc specjalistyczna, lekarza, psychologa i udział w psychoterapii, psychiatry i dietetyka klinicznego, rehabilitacja. Wszystkie opisane przez Panią czynniki są ze sobą powiązane. Ważna jest motywacja oraz odpowiedni plan działania, podzielony na etapy, tak aby można było stopniowo osiągnąć zamierzone cele. Proszę się zastanowić co chciałaby Pani zmienić na początek, co byłoby dla Pani najłatwiejsze w tym momencie.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak schudnąć przy chorobie serca?

Dzień dobry! Mam 16 lat. Jestem chora na serce. Mam 170 cm wzrostu i 103 kg, codziennie chodzę na przystanek 0,5 km, a później jeszcze 1 km. Szybko się męczę, większość czasu jestem w szkole i nie mam czasu na regularne posiłki. Mam bardzo wysoki poziom cholesterolu i nie mam silnej woli. Bardzo proszę, pomóżcie mi, bo chcę bardzo, ale to bardzo, schudnąć.

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Witaj!

Zbyt wysoka masa ciała wpływa niekorzystnie nie tylko na wygląd i samopoczucie, ale również na stan zdrowia naszego organizmu. Dlatego tak ważne jest aby nasza waga była prawidłowa, nie wahała się nadmiernie i co najważniejsze, abyśmy się dobrze czuli w swoim ciele. Twoja masa ciała wskazuje na otyłość, dlatego powinnaś zmienić swój styl życia. Jednak na początku warto zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania i stylu życia, przekonać się do nich i przede wszystkim nie bać się zmian i nowości, jakie będziesz musiała wprowadzić. Jesteś osobą w wieku dojrzewania – Twoje ciało stale się rozwija, rośniesz i nie może Ci zabraknąć żadnych składników odżywczych, dlatego wszelkie diety cud nie mogą być przez Ciebie stosowane. Są to diety, które wyniszczają organizm, zaburzają gospodarkę hormonalną, są monotonne i trudno na nich wytrwać, a dodatkowo powodują tzw. efekt jojo. Dodatkowo przy dolegliwościach sercowych nie można pozwolić sobie na żadne niekorzystne diety.
Posiłki przez Ciebie spożywane są zapewne przygotowywane przez rodziców czy opiekunów, dlatego nie masz na nie wpływu w 100%. Moim zdaniem warto zwrócić się do dietetyka w poradni żywieniowej, najlepiej wybrać się tam z opiekunem i razem przeanalizować Twój codzienny jadłospis i stan Twojego zdrowia. Z mojej strony nie mogę stwierdzić jakie błędy popełniasz, a porada przez internet może nie być wystarczająca. Polecam natomiast zapoznanie się z artykułem, dzięki któremu sama częściowo wychwycisz swoje błędy i będziesz mogła je wyeliminować http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
Pamiętaj również o uprawianiu sportu, który nie tylko przyspiesza przemianę materii, ale polepsza ogólny stan zdrowia. Ruch jest niezmiernie ważny w utracie masy ciała oraz w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Polecam ćwiczyć 3 razy w tygodniu po około 1 godzinie. Jest to czas odpowiedni, aby tkanka tłuszczowa zaczęła się spalać. Najlepsze są ćwiczenia wykonywane średnio intensywnie, tak aby dostać lekkiej zadyszki, ale nie padać z nóg ponieważ wtedy tkanka tłuszczowa nie będzie się spalać, a dodatkowo nie będzie to korzystne w Twoim stanie. Proponuję pływanie, jogę, pilates czy jazdę na rowerze lub orbitreku, ale najlepiej jak znajdziesz ćwiczenia które nie znudzą i najbardziej będą Ci odpowiadać. Do tego można dodać codzienną gimnastykę po około 15 minut. Częstsza aktywność fizyczna nie jest potrzebna, ponieważ po pierwsze nikt nie ma na nią czasu, a po drugie kiedy motywacja zmaleje i zaczniemy ćwiczyć rzadziej tkanka tłuszczowa znowu zacznie się odkładać.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak schudnąć w chorobie Hashimoto?

Witam, mam 40 lat od 2 lat leczę się na hashomoto. Przyjmuje eutyrox 100 . Moje wyniki Tsh 0.82 (0,27-4,2) Ft3 4.26 (3.95-6,8) ft4 20,86 (12-22). Niestety pomimo diety i chodzenia 3 razy w tyg na silownie nie mogę schudnąć. Moze moja dawka jest źle dobrana. Poproszę o radę. Dziękuję
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław
51 poziom zaufania

Witam serdecznie,
W przypadku choroby Hashimoto, warto wybrać się do dobrego dietetyka, który przeanalizuje wszystkie wyniki badań i styl życia, oceni dotychczasowy sposób żywienia i zaproponuje właściwą dietę.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty