Jak schudnąć w wieku 40 lat?

Witam.mam 40 lat.moj problem polega na tnym ze mam duzy brzuch i duza wage.mam 165cm wzrostu.waga 94kg.obwod130.mam astme a w tym troche cos z sercem mam kamienie w woreczku zolciowy.ale chciala bym schudnac.ale nie wiem jak.bylam u dietetyka.ale jak rozpisal mi menu to jakas porazka skad ja mam kase na to wziasc a mam dzieci.prosze o porade co i jak zeby schudnac

Dzień dobry,

może trafiła Pani do niewłaściwego dietetyka, a może nie przedstawiła Pani dokładnie swoich potrzeb i w tym możliwości finansowych ( o tym zawsze trzeba poinformować dietetyka).
Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.
Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.
Tylko odpowiednio zbilansowana dieta u dietetyka pozwoli Pani zdrowo schudnąć.

Pozdrawiam