Jak schudnąć w 2 tygodnie? Chciałabym zrobić dobre wrażenie na koleżankach i kolegach z klasy

Jestem kobietą, mam 12 lat, ważę 50 kg, wzrost mam około 152\155 cm. Bardzo chchałabym schudnąć, ponieważ wszyscy w szkole uważają mnie za grubaskę i bardzo chciałabym zrobić na nich takie wrażenie, że jednak dałam z siebie wszystko i schudłam. Proszę pomóżcie mi.

Witam serdecznie,

muszę Cię niestety rozczarować: w dwa tygodnie nie schudniesz. Co roku przed wakacjami, a następnie przed ich końcem i powrotem do szkoły nastolatki ogarnia szał odchudzania. Wszyscy chcą wyjść na plażę w stroju kąpielowym, a po powrocie z wakacji olśnić wyglądem koleżanki i kolegów z klasy.Tymczasem utrata zbędnych kilogramów wymaga czasu, wysiłku, a przede wszystkim motywacji, która najczęściej mija po wakacjach, a powraca tuż przed nimi. Odchudzanie w dwa tygodnie nie można określić mianem ,dania z siebie wszystkiego''. Utrata zbędnych kilogramów wymaga wyrobienia prawidłowych nawyków żywieniowych i nawyku częstej aktywności fizycznej. Od tego trzeba zacząć.

Powinnaś dokładnie zmierzyć swój wrost. Twoja masa ciała wskazuje na tendencję do nadwagi, więc powinnaś zwracać większą uwagę na to, co jesz. Nie wolno Ci jednak stosować drastycznych diet. Tutaj przeczytasz jak należy ,,odchudzać się''  w Twoim wieku:

Nadwaga u młodzieży

Spróbuj zaskoczyć koleżanki czymś innym - może nową fryzurą lub ciuchem? Przed wszystkim jednak powinny Cię lubić za uśmiech i charakter, a nie za masę ciała. Takie znajomości szybko przemijają.

Pozdrawiam