Jak schudnąć 4 kg?

Witam, mam 14 lat, 163 cm wzrostu i ważę 54 kg. Chcialabym schudnąć 4 kg do początku roku szkolnego, ktory zaczyna sie za 2 tygodnie. Czy to w ogóle możliwe? Prosze o szybką odpowiedź. Dziękuję bardzo
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

do początku roku szkolnego został niewiele ponad tydzień, więc nie jest możliwe, abyś schudła 4 kilogramy. Poza tym Twoje BMI wynosi 20,3 i w odniesieniu do siatek centylowych oznacza masę ciała w normie. Nie musisz i nie powinnaś się odchudzać, ponieważ jesteś w wieku dorastania i diety mogą Ci tylko zaszkodzić. Powinnaś odżywiać się zdrowo. Gdybyś nawet schudła, to taka motywacja związana z pójściem do szkoły szybko minie i kilogramy prawdopodobnie powrócą. Zaskocz koleżanki nową fryzurą lub fajnym ciuchem, a z pewnością powrót do szkoły będzie udany.

Pozdrawiam