Czy moja waga jest prawidłowa? Czy powinnam schudnąć jeszcze 3 kg?

Witam! Jestem kobietą, ważę 53kg. Przy wzroście około 160 cm, ale chyba nie całe. Jestem dość roźciągnięta (robię szpagat, tanczę, ale w domu i dla siebie). Wcześniej nie stosowałam diet, ale jadłam mniej i 3 razy dziennie, słodyczy prawie wcale. Udało mi sie schudnać 2 kg, ale chcę być jeszcze szczuplejsza. W mojej rodzinie nie ma otyłości ani nadwagi. Nie byłam u lekarza, ponieważ myślę, że nie mam nadwagi. Staram się jeść 3 razy dziennie, ale nie jadam kolacji. Jem śniadanie, najczęściej połówkę bułki z serem i pomidorem. Pieczywa nie smaruję masłem. Na obiad jem to, co jest, ale o połowę mniej niż zwykle. Piję tylko wodę mineralną niegazowaną. Jestem zdrowa i nie choruję na żadne choroby. Proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo jest mi to potrzebna, ponieważ muszę wiedzieć, czy moja waga jest prawidłowa i co zrobić, aby schudnąć jeszcze 3 kg przed rozpoczęciem roku szkolnego. Z góry dziękuję i pozdrawiam;]
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać, aby sobie nie zaszkodzić. Twój organizm rozwija się i potrzebuje większej dawki składników odżywczych, a nie ich ograniczania.

Jedz częściej posiłki w regularnych odstępach, najlepiej 5 razy dziennie, co usprawni metabolizm. Możesz zjeść kolację, ale na 2-3 godziny przed snem. Odżywiaj się zdrowo, unikając słodyczy i innych ,,bomb kalorycznych''. Bądź aktywna fizycznie.

Twoje śniadanie powinno być wartościowe i dostarczać dużo energii. Może to być musli z owocami i jogurtem, omlet z warzywami i pieczywem lub kanapki z pieczywa razowego z dodatkiem chudego sera lub wędliny i dużej ilości warzyw.

Oprócz wody mineralnej możesz pić herbaty ziołowe i owocowe, które usprawniają trawienie i dostarczają cennych przeciwutleniaczy.

W ciągu dwóch tygodni z pewnością nie schudniesz trwale, więc porzuć myśl o odchudzaniu. Taka motywacja związana z pójściem do szkoły, czy nadejściem wakacji nie trwa długo.

Zamiast tego spróbuj zaskoczyć koleżanki ze szkoły czymś innym - może nowa fryzurą lub nowym ciuchem? I koniecznie uśmiech na wypoczętej po wakacjach buzi!

Pozdrawiam