Jak się odżywia płód, skoro nie ma pęcherzyka żółtkowego?

Mój płód ma CRL 3,3 mm FHR 86 ud/min, nie widoczny pęcherzyk żółtkowy. Według ostatniej miesiączki powinien być to 8 tydzień., ale lekarz stwierdził, że mogło nastąpić przesunięcie owulacji i zapłodnienie nastąpiło później. Mimo to zastanawiam sie nad tymi parametrami, wszystko jakieś nie jest spójne. Jak sie odżywia maleństwo skoro nie ma pęcherzyka żółtkowego? a co z tętnem? jest przecież za niskie. Czy ciąża umiera? Mam iść za dwa tygodnie na wizytę, czego mogę sie spodziewać?

Opis jest dość precyzyjny, ale niczego nie da się przesądzić. Rytm serca zarodka w tym okresie ciąży jest rzeczywiście przeważnie szybszy. Przy wolnym rytmie częsciej obserwujemy nieprawidłowy przebieg I trymestru włącznie z obumarciem ciąży. Natomiast nie pozostaje nam nic innego jak obserwacja. Słusznie lekarz zalecił Pani wiyte kontrolna po 2 tygodniach.