Jak się pozbyć trądziku w wieku 33 lat?

Witam, mam 32 lata, i od około 5 lat nasilony problem trądziku. Niedawno okazało się, że posiadam gruczolaka na przysadce, o wielkości 2mm, ale moja endokrynolog nie kazała się nim przejmować na razie tylko kontrolować. Dodatkowo miałam robione wyniki i tak: prolaktyna ma tendencje spadającą pierwszy raz było to 71,61 drugi 53,21 a za trzecim 31,20. pozostałe wyniki hormonalne: FSH 2,31 Estradiol 195,90, testosteron 32,29, SHBG 42, Kortyzol 17,60 , DHEA-SO4 278,00, ANDROSTEENDION 3,65, ACTH 49,00, Makroprolaktyna 30, a wolna 21 - są w normie. TSH i pozostałe tarczycowe również w normie. Przez ok 2 lata brałam lek tetralysal oczywiście przerwami ale on skutkował tylko wtedy gdy był brany a po 2 tygodniach trądzik powracał. Może ktoś wie jak się pozbyć tego okropieństwa z twarzy, bo Pani doktor chciała włączyć leczenie retinoidami ale najpierw zaleciła zajście w ciąże, tylko czy ciąża będzie lekarstwem na to całe zło?

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl