Jak się rehabilitować, by opanować zawroty głowy?

Witam serdecznie! Gratuluję wspaniałej stronki... Mam 58 lat, jestem po 2 zawałach serca - 1996 r., 2008 r. i 2 stenty DES, od dawna mam kłopoty z kręgosłupem i ze stawami, ostatnio dłonie i nadgarstki częściej bolą i drętwieją, sztywność palców serdecznych obu rąk... Od 2 lat stale mam zawroty głowy, muszę chodzić z laską. TK głowy - ok, USG tętnic szyjnych i kręgowych - ok, błędnik - ok, RTV kręg. szyjnego: zniesienie szyjnej lordozy, nieznaczna spondylolisteza kręgu C3 i C4, zwyrodnienie trzonu kręgu C5, węższa szpara międzykręgowa C2-C3 i C3-C4. 1. Co zrobić? Jak się rehabilitować, by opanować zawroty głowy i w miarę normalnie bez laski jeszcze trochę pochodzić? Farmakologia nie pomaga, a jedynie psuje żołądek i wątrobę. 2. Czy ze stentami mogę zrobić RM? Małgorzata

58 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Pani Małgorzato, obawiam się, że przecenia Pani możliwości naszego serwisu. Do zalecenia właściwej rehabilitacji konieczna jest wizyta u ortopedy lub neurologa, który będzie miał możliwość dokładnego przeanalizowania zmian zwyrodnieniowych i oceny stopnia ucisku na kanał kręgowy. W zależności od zaawansowania zmian oraz Pani możliwości lekarz będzie mógł zalecić Pani najodpowiedniejszą rehabilitację, która nie doprowadzi do przeciążenia i wystąpienia objawów dodatkowych. Najczęściej zalecana jest jednak fizykoterapia, w tym pole elektromagnetyczne i ultradźwięki.

Zawroty głowy faktycznie mogą być spowodowane masywnymi zmianami zwyrodnieniowymi, ale także wieloma innymi chorobami ogólnoustrojowymi. Do najczęstszych należy nadciśnienie tętnicze, napadowe migotanie przedsionków, choroby tarczycy, choroby nerek i wiele innych. Ostateczne rozpoznanie można postawić jedynie na podstawie wszystkich niezbędnych badań.

Kwestia wykonywania badania rezonansu magnetycznego u osób ze wszczepionym stentem jest sporna. Do niedawna stenty były istotnym przeciwwskazaniem do wykonania badania MRI. Ostatnie badania dowiodły jednak o braku wpływu fal elektromagnetycznych na wszczepiony stent.

Pozdrawiam
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty