Jak skutecznie leczyć takie schorzenie?

RTG Stawów Barkiwych. Zmiany zwyrodnieniiwevw stawach barkowo-obojczykowych że zwężeniem szpar stawowych i ból barków i szyi. Czy przez ta chorobę może mnie boleć szyja i głowa i jak to leczyć i jakie leki i jakie maści i jaka rehabilitacja czy coś jest by mi pomogło bo mam też problem z podnoszeniem rąk by umyć szyby czy te badanie dobre i czy jest złe czy powinienem dźwigaj ciężkie zakupy i czy w moim wieku 37 lat ta choroba to normalne czy za wcześnie.

Zalecilabym wizytę u fizjoterapeuty lub osteopaty, terapię manualną aby odblokować połączenia stawowe, przywrócić ruch i zmniejszyć kompresję. Z opisu może wynikać także problem na wysokości kątów żylnych , stąd problemy z unoszeniem rąk. Odpowiednie ćwiczenia, ewentualnie zabiegi fiskalne lub kinesiotaping także wspomogą powrót do formy.