Jak skutecznie leczyć zapalenie ucha środkowego?

Witam. 7 listopada przytkało mi sie ucho prawe, slysze piszczenie i szumy. 9 listopada będąc u laryngologa stwierdzono zapalenie ucha środkowego ostre surowicze dodam że byłam w tym czasie przeziębiona z żółtym gęstym katarem . Dostałam na 7 dni antybiotyk forcid 1000 i eztom 2*1 przez 2 tyg do nosa oraz 3 dni cirrus. Ucho raczej nie bolało nie było gorączki. Dzień po wizycie rano zauważyłam brudne ucho jakby wyciem bardzo maly jakby woskowina rola w sumie nie wiem co to było potem już nie ciekło lub niczego nie zauważyłam. 20 listopada na kolejnej wizycie stwierdzono przewlekle nieropne zapalenie ucha środkowego i podobno przebita błonę bębenkowa dziura jest nie duża przypisano mi dalej eztom oraz do ucha catraxal. Kontrola za 14 dni. Krople mam brać 3* dziennie. Otwierać 1 ampułkę i dzielić na 3 dawki. Przez 14 dni. Na opakowaniu pisze za ampułkę trzeba zużyć odrazy a po 8 dniach od otwarcia opakowania lek powinien być zużyty. Nie wiem co robić stosować lek? Zgłosić się na wizyte?

ampułkę trzeba zużyć odrazy a po 8 dniach od otwarcia opakowania lek powinien być zużyty to jest prawda, można nawet częściej stosować bo nie podziała
Pamiętajmy że krople z ucha wypływają
zasady stosowania kropli
"Przez kilka minut ogrzewaj w dłoniach buteleczkę z kroplami do ucha. Wstrząśnij dobrze butelką.
Odkręć zakrętkę buteleczki i nabierz trochę płynu do zakraplacza.
Połóż się na boku lub odchyl głowę na bok w taki sposób aby chore ucho było na górze.
Delikatnie pociągnij płatek uszny w górę (w kierunku przeciwnym do szyi) i wpuść odpowiednią liczbę kropli do ucha.
Trzymaj głowę przechyloną przez ok. 5 minut w taki sposób aby krople mogły dostać się do wnętrza ucha.
Wyprostuj głowę i wytrzyj nadmiar płynu czystą chusteczką.
Włóż zakrętkę z powrotem na buteleczkę."
dla optymalnego leczenia zapalenia ucha środkowego niezbędna jest zaś właściwa antybiotykoterapia doustana lub parenteralna
"Dolegliwość może samoistnie ustępować u większości dzieci, dlatego najczęściej zalecana jest po prostu obserwacja dziecka i podanie ewentualnie leków przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych. Antybiotyk należy wdrożyć tylko wtedy, gdy w ciągu dwóch dni nie nastąpi poprawa. Pierwsze środki przeciwbólowe można podać dziecku w momencie rozpoznania ostrego zapalenia ucha środkowego (nie ważne czy antybiotyk został przepisany czy nie). Najczęściej stosowany jest ibuprofen lub paracetamol. Natomiast antybiotykoterapia przepisywana jest u chorych:

mających mały dostęp do opieki medycznej,
z wyciekiem z ucha,
mających wysoką gorączkę,
z wymiotami,
poniżej 6. miesiąca życia,
poniżej 2. roku życia i współistniejącym obustronnym zapaleniem ucha środkowego,
z predyspozycjami do nawracającego zapalenia ucha środkowego,
z zespołem Downa,
z wadami twarzoczaszki,
z zaburzeniami immunologicznymi.
Jeżeli mimo stosowania antybiotyków, w ciągu tygodnia nie pojawiła się poprawa - należy podawać dożylnie lub domięśniowo amoksycyliny z kwasem klawulanowym lub ceftriakosn. "