Dlaczego prawe ucho jest lepsze?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Zapalenie ucha środkowego jest to stan zapalny obejmujący błonę śluzową i struktury wewnętrzne ucha. Schorzenie to może rozwijać się nagle i dotyczy głównie dzieci. Zakażeniu temu sprzyjają infekcje wirusowe dróg oddechowych, przerost migdałka gardłowego, alergie oraz obniżona odporność u dzieci przedszkolnych i żłobkowych.

Różnice w budowie anatomicznej oraz czynności trąbki słuchowej mogą odpowiadać za częste infekcje uszu.

Do typowych objawów zapalenia ucha należą: silny ból tego narządu, ból głowy, gorączka, brak apetytu, wymioty oraz ropna wydzielina z ucha.

Leczenie tej infekcji polega na podawaniu leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, kropli z antybiotykiem o działaniu miejscowym oraz na ewentualnej doustnej antybiotykoterapii.

Ten ostatni rodzaj leczenia jest niezbędny u dzieci poniżej 6 miesiąca życia, u pacjentów z wysoką gorączką i wymiotami oraz gdy dotychczasowa objawowa terapia nie przynosi poprawy po 48 godzinach.

W Pani przypadku przepisano dziecku antybiotyk o szerokim spectrum działania, który jest często podawany podczas zapalenia ucha środkowego.

Przyjmuje się, że po trzech dobach powinny już być widoczne efekty leczenia. Czas kuracji powinien trwać co najmniej od 7 do 10 dni.

Wysoka gorączka może utrzymywać się przez kilka dni, dlatego należy podawać regularnie leki przeciwgorączkowe według zaleceń lekarza.

Jeśli po 7 dniach nie będzie widać poprawy przy stosowanym antybiotyku, zalecamy konsultację z lekarzem, który zadecyduje o ewentualnej zmianie preparatu leczniczego.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://parenting.pl/objawy-i-leczenie-kataralnego-zapalenia-ucha-u-dzieci

https://parenting.pl/zapalenie-ucha-u-niemowlaka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty