Jak skutecznie leczyć zwichnięcie rzepki?

Witam.Trenuje piłkę nożną.W maju na treningu doszło do kontuzji po dwóch dniach bólu i ograniczenia ruchu lewego kolana pojechałam do szpitala gdzie okazało się że to zwichnięcie rzepki i podejrzenie chondromalacji rzepki. Lekarz zalecił zakończyć wszelką aktywność fizyczna, rehabilitacje oraz udanie się do lekarza w razie nie ustąpienia bólu. Miałam 3 miesiące przerwy w sporcie aktualnie nie jestem zagrać meczu ból pojawia się po bokach rzepki oraz z dołu tak jakby pod nia, przy dotyku również

Zwichnięcie rzepki początkowo leczy się zachowawczo unieruchomienie w początkowym okresie z następnie prawidłowo dobraną rehabilitacją.
Przy ponownych zwichnięciach często konieczne jest leczenie operacyjne. Chondromalację leczymy odpowiednio dobrana rehabilitacja wspomaganą o iniekcje kwasem hialuranowym.
Pozdrawiam
dr n med MAciej Goch