Jak sobie pomóc z zatkaną dziurką nosa?

Witam moim problemem od 4 tygodni jest zatkana lewa dziurka nosa. Miałam gastroskopię i potwierdzili refluks żołądka. Bardzo mnie ściska w gardle tak jakby mnie ktoś złapał za krtań. Czuję że mam tam coś przyklejone. Biorę zulbex ale nie pomaga. Mam puste odbijania i cofania pokarmu. Bardzo się martwię tym nosem bo czytałam o raku nosogardla. Jestem za granicą i lekarze tutaj to jest porażka. Bardzo proszę o odpowiedź co to może być i jak to leczyć.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby moc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie a od jak dawna jest takie uczucie zatkania ? Jakieś leki są stosowane ?