Jak sobie poradzić z nerwicą?

witam Mam pytanie jak sobie poradzic z nerwica lekowe a takze z bezsennoscia, ktora sie z nia wiaze.Czy sa jakies skuteczne roslinne preparaty. bardzo dobrze reaguje na lek " Na sen", ale on podobno uzaleznia.Bardzo dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam, Hanna

WItam, serdecznie, najbardziej skuteczne w leczeniu przyczynowym nerwicy są metody
psychoterapeutyczne.Metody farmakologiczne działaję objawowo. Bezsenność nie jest związana z nerwicę lecz ze stresem spowodowanym przez nerwicę.
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Osobiście oferuję na bezsenność specjalistyczne nagrania (MP3) wprowadzajęce pacjenta w naturalny rytm snu. Sporządzenie takiego nagrania trwa jednak jakiś czas.
Cenę znajdzie Pani na mojej stronie. Poza tym radziłbym podjąć psychoterapię
połączoną z terapię odstresującą psychikę.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam
Bezsenność często towarzyszy nerwicy.
Nieleczona nerwica prowadzi do pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą
leczenia nerwicy oraz jej konsekwencji
jest psychoterapia. Podczas psychoterapii
leczy się nie tylko objawy choroby,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Najskuteczniejszą formą terapii jest praca w nurcie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl