Czy organizm uodpornił się już na lek na nerwicę?

Dzien dobry zmagam sie z nerwica lekowa oraz napadami paniki juz 7 rok z poczatku bylo roznie ale wychodzilam do ludzi teraz jestem zamknieta do ludzi maz przezemnie nie pracuje bo boje sie sama zostac w domu co prawda biore leki juz od 4 miesiecy ale dalej sie boje nie wiem czy to z tego ze moze otganizm sie uotparnia ju na ten lek jest to mozliwe?

Witam!
Nerwica jest źle leczona!!! Napisała Pani, że choruje od 7 lat, a od czterech miesięcy przyjmuje Pani jakiś lek. W tym czasie doszło do izolacji całej Waszej Rodziny od otoczenia. Jeżeli to jest tylko nerwica to całe postępowanie z nią było jedną, wielką masakrą! W leczeniu powinny być: odpowiednia psychoterapia i w razie potrzeby odpowiednie leki przeciwlękowe. Jeżeli nie ma poprawy należy szukać innych metod! Chyba, że Pani sama pielęgnowała "swoją nerwicę". Póki jest Pani jeszcze młoda, póki nie rozpadła się jeszcze rodzina niech Pani wytrwa w leczeniu, bo będzie z czasem za późno!
Życzę powodzenia
W Łuczkowski.

Szanowna Pani,

zaburzenia lękowe leczy się metodą psychoterapii - wysoką skuteczność wykazuje paradygmat poznawczo - behawioralny, jest to krótkoterminowa terapia.

Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Dzień dobry,
Podstawową metodą leczenia zaburzeń zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl