Jak sobie poradzić z uzależnieniem od pornografii

Nie wiem co robić... od dłuższego czasu regularnie odwiedzam strony pornograficzne, nie potrafię się przed tym opanować. Po tym ciągle miewam myśli erotyczne, z różnymi osobami. Boję się, że to uzależnienie... Podczas oglądania sama się masturbuję, a kiedy dojdę do orgazmu - mam dość oglądania, brzydzę się sama sobą, chce mi się wymiotować. Błagam, pomóżcie!

Witam!

Przeglądanie stron pornograficznych i samozaspokojenie nie musi świadczyć o uzależnieniu. Jednak kiedy staje się jedyną formą zaspokojenia potrzeb seksualnych lub kiedy staje się głównym czynnikiem wywołującym podniecenie, to jest to duży problem, który należy skonsultować ze specjalistą, najlepiej seksuologiem.

Jesteś młodą osobą, która dopiero poznaje siebie i swoje potrzeby. Masturbacja jest formą zaspokojenia własnych potrzeb seksualnych, ale może także pozwolić Ci poznać swoje potrzeby i erotyczną mapę ciała.

Jednak jeśli jest to dla Ciebie problem i boisz się tych zachowań, to skorzystaj z pomocy seksuologa, albo psychologa. Warto jednak, żeby psycholog orientował się w sprawach seksualności. Konsultacja ze specjalistą wyjaśni Twoje obawy i pozwoli zrozumieć podłoże problemu.

Pozdrawiam