Jak sprawdzić, czy mam zaburzenia rytmu serca?

Witam! Miałam dwa razy robione USG serca, trzy razy EKG HOLTER, kilka razy zwykłe EKG, oprócz dwóch epizodów tachykardii, nie zaobserwowano nic innego. Moje odczucia to szybkie bicie serca, kołatanie, uczucie jakby serce na chwilę stawało i za moment zaczyna bardzo szybko pracować. Często takie objawy budzą mnie, jak śpię, są one bardzo nieprzyjemne. Ciężko mi uwierzyć w to, że nic mi nie dolega, skoro mam takie objawy. Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania, czy jednak wszystkie badania, które dotychczas wykonałam, wykryłyby jakieś nieprawidłowości. Badania te były wykonywane, jak nie miałam tych dolegliwości, może powinnam je wykonać, gdy zaczyna się coś dziać, tylko nigdy nie wiem, kiedy taki moment nastąpi. Bardzo proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Kołatania serca mogą mieć różne podłoże. Najczęściej są objawem chorób układu sercowo-naczyniowego, ale mogą być także spowodowane chorobami tarczycy (coraz częściej diagnozowane u młodych kobiet), zaburzeniami elektrolitowymi, czasem niedokrwistością. Są to choroby, których diagnostyka opiera się na badaniach laboratoryjnych.

Z badań diagnostycznych układu sercowo-naczyniowego pozostało Pani jedynie ECHO serca, które może ewentualnie wnieść coś nowego. Wydaje się jednak, że tak liczne badania serca nie wykazujące patologii w jego obrębie nakazuje szukać innej przyczyny.

W obecnej sytuacji radziłabym Pani udać się ze wszystkimi dotychczasowymi wynikami badań do lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość skierowania Panią na wszystkie niezbędne badania krwi.

Pozdrawiam