Jak stosować Gardimax?

Witam od dwóch dni stosuje aerozol na gardło gardimax jednak nie zastosowalem sie do zalecen na ulotce które mówią ze bezwzględnie nie należy pić zaraz bo zastosowaniu środka w jamie ustnej czy picie zaraz po ma jakiś negatywny wpływ na żołądek, środek w jamie ustnej jest bardzo silny wrecz lekko piekący po zastosowaniu pojawily sie male blizny,faldki tak jakby poparzenia czy to po jakims czasie ustąpi?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

producent leku Gardimax nie zaleca spożywania posiłków oraz picia bezpośrednio po zastosowaniu leku. Z uwagi na miejscowe działanie znieczulające po zaaplikowaniu tego preparatu następuje obniżona wrażliwość na odczuwanie ciepła, w efekcie czego może dojść do poparzeń w obrębie jamy ustnej.

Być może tak też stało się w Pańskim przypadku. O poparzeniu jamy ustnej świadczą dolegliwości bólowe, nadżerki czy owrzodzenia, nazywane również aftami. Ulgę przy oparzeniach jamy ustnej może przynieść zimna woda, kostki lodu lub napary ziołowe.

W ulotce leku Gardimax znajdziemy również informacje dotyczące możliwych skutków ubocznych. Są to między innymi reakcje alergiczne błony śluzowej, czyli np. zapalenie błony śluzowej jamy ustnej. Warto udać się do lekarza i sprawdzić, czy opisane przez Pana zmiany nie mają związku z działaniem niepożądanym leku.

Więcej na temat leku Gardimax znaleźć można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/gardimax-charakterystyka-dawkowanie-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne-opinie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.