Jak stosować insulinę po niepełnym wstrzyknięciu?

Niedawno stwierdzono u mnie cukrzycę typu 1. Wziąłem dziś przed posiłkiem dawkę insuliny (12j). Podejrzewam jednak, że po ponownym złożeniu PEN-a nie została podana pełna dawka. Po 2h, przy pomiarze cukru wynik był wysoki, bo 350. Pytanie, czy mam czekać do pory następnego dawkowania i podać normalną dawkę, czy dostrzyknąć już teraz? Jeśli tak, to ile i czy przy tym zjeść cokolwiek? Używam insuliny Novorapid.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugerowalabym przyjąć teraz ok 6 jednostek z kontrola glukozy za ok godzinę.
Pozdrawiam