Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak stosować lek Pradaxa?

Prosze o informacje o leku Pradaxa, moja babcia po udarze dostala ten lek w szpitalu poniewaz nie jest w stanie wyjsc z domu aby monitorowac krzepliwosc krwi powiedziano jej, ze biorac ten leki nie bedzie musiala sie Tym martwic. Czesto ma siniaki podskorne wygladajace jak male krwotoki, prZeczytalam informacje o Tym leku I pisze ze to bardzo niebezpieczny lek powodujacy duzo zgonow i krwotoki. Prosze o info czy jest inny bezpieczny lek I czy mozna przerwac pradaxe z dnia na dzien? Dziekuje
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Działania Pradaxy nie ma potrzeby, i nie monitoruje się jej dawkowania badaniami laboratoryjnymi (jak to ma miejsce przy starych doustnych antykoagulantach typu Warfin, Acenokumarol).

Leki z tej grupy są skuteczniejsze i co najmniej tak samo bezpieczne jak w/w starsze leki.

Zamiast Pradaxy można oczywiście zastosować inny lek.
Nie wolno jednak samemu jej odstawiać, zmieniać dawkowania, ani preparatu.

Musi się to odbyć po konsultacji z lekarzem, który zna przyczyny takiego leczenia, ryzyko kolejnego udaru oraz powikłań krwotocznych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy