Jak uchronić 4-miesięczne niemowlę od zarażenia opryszczką?

Witam, bardzo proszę o podpowiedź jak uchronić 4 miesięczne niemowlę od zarażenia opryszczką.Ostatnio mieliśmy gości.Jedno z dzieci miało na ustach kilkudniowe zimno.Co prawda smarowane jakąś maścią. Moje dziecko nie miało bezpośredniego kontaktu z wysypką jednak boję się że chłopczyk z zimnem mógł złapać ją za rączkę, dotykać zabawek. Po wizycie starałam się wszystko powycierać, rączki maluszkowi przecieram na bieżąco.Czy mój maluch mógł się zarazić, ile dni może wykluwać się opryszczka?

Witam. Wirus opryszczki jest bardzo powszechny - do zakażenia dochodzi jednak głównie w stanach obniżonej odporności organizmu w związku z czym przede wszystkim należy dbać o to aby dziecko zdrowo i regularnie się odżywiało, nie miało niedoborów witamin i było odpowiednio chronione przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.