Jakie są pierwsze objawy zarażenia opryszczką u niemowlaka?

Witam, moja 2 letnia córka ma opryszczkę wargowa, teraz na etapie krosty z białym płynem. Od 3 dni bierze antybiotyk to przeniosło sie jej do buzi. Dzis przez moje niedopatrzenie pocałowała moja druga córkę w rączkę, która ma 6 tygodni. Czy to prawda ze jak karmie piersia to dostarczam jej przeciwciała te przeciw opryszcze tez? Jakie są pierwsze objawy zarażenia u tak malutkiego dziecka?

Lek. Katarzyna Szymczak

Karmiąc piersią przekazuje Pani przeciwciała, ale jeśli u pani też jest opryszczka. Objawy podobne jak u starszych, wykwity na skórze czy błonach śluzowych.