Czy wirus opryszczki mógł przenieść się na usta?

Mój mąż ma opryszczkę na ustach, wczoraj pocałował naszego 9 dniowego synka w policzek (nie pomyślał). Ja zaraz pdkaziłam policzek octaniseptem. Czy wirus mógł przenieść sie na usta? Bardzo sie boimy, że nasze dziecko zachoruje. Na jakie objawy powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Czy jeżeli ja mam opryszczkę, ale w tej chwili nieaktywną to czy karmiąc piersią dostarczyłam dziecku przeciwciała? Dziękuję ibpozdra

Lek. Tomasz Budlewski

Mogło dojść do zakażenia lecz spokojnie proponuje obserwować dziecko . Jeżeli coś Państwa zaniepokoi wtedy udac się do lekarza pediatry