Ryzyko zarażenia dziecka wirusem HSV

Dzień dobry! Wiem, że jestem nosicielką wirusa HSV. Chciałabym dowiedzieć się, czy możliwe jest zarażenie dziecka wirusem opryszczki pospolitej karmiąc piersią w sytuacji, gdy brodawka jest pęknięta (możliwy kontakt z krwią). Chodzi mi o sytuację, gdy na skórze nie ma pęcherzyków opryszczki, ale wirus uaktywnił się (np. wskutek spadku odporności). Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Katarzyna

Lek. Tomasz Budlewski

a jakieś objawy opryszczki? konieczne jest postępowanie higienieczne aby nie przenieść zakażenia ze zmian na błony śluzowe dziecka. Jeżeli zmiany sa na sutkach konieczne jest okresowe przestanie karmienia, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa lub lekarza rodzinnego.