Jak uchronić ząb przed usunięciem?

Dzień dobry, Mam poważny problem. 4 miesiące temu zaczęła mnie boleć górna prawa 2 , po kilku wizytach u różnych stomatologów którzy mówili że to nie ząb, zdecydowałem się na leczenie kanałowe, lekarz wykonujący nie był do.konca pewien że powinniśmy ale zrobiłem to. Po niespełna miesiącu od leczenia ząb zaczął znowu boleć, poszedłem do innego stomatologa który na podstawie objawów zaproponował kolejne leczenie kanałowe, zdecydowałem się i niestety znowu pk około miesiącu ząb znowu boli, byłem u kolejnego dentysty który po obejrzeniu zeba i zrobieniu tomografii, wykluczył bol odzebowy, nie widac nic do czego sie mozna przyczepic, zlamany tez n ie jest , dziasla też są wporzadku, żadnych kieszonek itp. Ja mam cały czas uczucie że coś jest między zębami, ból jest też samoistny, i trochę boli na opukiwanie. Dodatkowo boli mnie za zębem podniebienie oraz mam wrażenie jakby po kontakcie z językiem to podniebienie mnie piekło. Dodam że ząb nie wybudza.mnie że.snu, a największy ból i dyskomfort jest po jedzeniu. Drugie leczenie kanałowe odbylo się 1.5 miesiąca temu. Co mi może dolegać? Do jakiego jeszcze lekarza się zgłosić, nie chce stracić tego zeba

Dzień dobry, dziękuję za przesłanie szczegółowych informacji dotyczących Pańskiego problemu. Zgodnie z opisem, wydaje się, że wykluczone zostało leczenie zęba, jednak nadal pozostaje ból. W takiej sytuacji radziłbym skonsultować się z innymi specjalistami, aby ustalić przyczynę bólu. Wskazane byłoby skonsultowanie się z ortodontą, aby sprawdzić, czy ból nie jest spowodowany nieprawidłowym ułożeniem zębów lub niewłaściwym połączeniem zębów. Oprócz tego, radziłbym skontaktować się z lekarzem rodzinnym, w celu wykluczenia innych przyczyn bólu, takich jak choroba tkanek miękkich, infekcja lub inne choroby związane z zębami. Dodatkowo, radziłbym skonsultować się z laryngologiem, aby wykluczyć infekcje lub choroby tkanek miękkich w obrębie podniebienia miękkiego. Aby potwierdzić diagnozę, mogą być wymagane dodatkowe badania, takie jak RTG, tomografia komputerowa lub badanie krwi. Po ustaleniu przyczyny bólu, można zastosować odpowiednie leczenie, aby zapobiec utracie zęba. Życzę powodzenia w diagnozowaniu i leczeniu tego problemu. Stomatologia estetyczna w Białymstoku to usługa, która pozwala na poprawienie wyglądu zębów.