Jak udowodnić błąd lekarski?

Do kogo się zgłosić po nie udanej operacji kręgosłupa odbarczenia kręgów którą lekarz wykonał niepotrzebnie dziś unika kontaktów z pacjentką i nie ma sobie nic do zarzucenia. Kilkunastu lekarzy specjalistów uznało że ta operacja w ogóle nie była potrzebna. Jeżeli prosi się lekarza o wystawienie zaświadczenia że operacja nie była potrzebna wówczas lekarz mówi że nie może wystawić takiego zaświadczenia i że lekarze nawzajem się bronią, nie uznając pacjenta za chorego. Proszę o pilną odpowiedź.

Jest to problematyczne zagadnienie ponieważ: 1/ nie wykonuje się zabiegów bez potrzeby - są opisy zdjęć, które były interpretowane przez radiologa i chirurga potwierdzające istnienie problemu. 2/ Zdania "naukowców' często się różnią. 3/ Pani musiała zgodzić się na zabieg po przedyskutowaniu problemu z operatorem. To są zagadnienia, które będzie musiał rozważyć Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Poznaniu, jeśli złoży Pani skargę do niego o zaistnieniu w/w problemu. Zasięgnie on opinii wybitnych specjalistów w tej dziedzinie i uzyska Pani wiążącą odpowiedź.

Jeżeli są lekarze , którzy mówią , że operacja nie była potrzebna - to niech to napiszą! Ja mam za malo danych , żeby konkretnie odpowiedzieć , zż