Jak uniknąć blizn i dziur na twarzy spowodowanych trądzikiem?

Mam 31 lat jestem kobietą i od kilku lat mam trądzik. Problem pojawił się kiedy skończyłam kurację lekami psychotropowymi. Zaznaczam, że w tamtym okresie towarzyszył mi ogromny stres, m.in. poród, leczyłam się, ale bez skutku. Zauważyłam też że trądzik pojawia się na mojej twarzy po kawie i słodkim, zwłaszcza czekoladzie. Już nie chodzi o same krosty, ale o spustoszenie jakie wywołują na twarzy blizny i dziury. Kiedyś miałam krosty, ale schodząc z twarzy, nie zostawiały takich zmian. Zastanawiam się, dlaczego?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Zapewne obecnie zmiany tworzą się znacznie głębiej i mają charakter głęboko umiejscowionych grudek/guzków, stąd też po przejściu stanu zapalnego, pozostawiają ubytek w skórze. Zachęcam do konsultacji z dermatologiem, aby dobrać leczenie, celem uniknięcia powstawania nowych wykwitów. Jeśli Pani potwierdza silny związek z dietą, to radzę wyeliminować produkty, które nasilają zmiany trądzikowe.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Tradzik jest choroba , która może być powodowana roznymi przyczynami od hormonalnych po dietetyczne. Jezeli obserwuje Pani zwiazek zmian z konkretnymi pokarmami, prosze spróbowac przez 2-3 miesiace zrezygnować z tychże. Da to mozliwość obsewacji i potwierdzenia/ wykluczenia czy rzeczywiście dieta jest przyczyna zmian na twarzy.
Wizyta u dermatologa lub lekarza medycuny estetcznej jest niezbedna w celu zapalnowania odpowiedniego leczenia- wyciszenia zmian świezych oraz leczenia blizn i przebarwień potradzikowych. Zapraszam, chętnie pomogę
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty