Jak uniknąć powikłań po operacji przegrody nosowej?

witam.mam do operacji przegrodę nosową oraz do wykonania mukotomie dolną plus fess.panicznie boję się powikłań zwłaszcza ,,zespołu pustego nosa,,.jak uniknąć takich powikłań.ja mam drożny nos teraz i dobrze oddycham,tylko zatoki zawalone.jak mi powycinaja małżowinę i zrobia septoplastykę to faktycznie w nosie będzie pusto...panicznie się boje...a tk żle wygląda

Szanowny Panie,
Rozwiązaniem jest jedynie wybór odpowiedniego specjalisty lekarza z dobrym kontaktem, który cierpliwie Panu wyjaśni zakres planowanej operacji i poświęci jeszcze więcej czasu na wyjaśnienie Pańskich wątpliwości
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej