Jak uniknąć przedwczesnego porodu?

Witam. Jestem w ciąży, jutro skończę 31tydzien ciąży. Lekarz stwierdził skrócona szyjkę i że główka dzidziusia już naciska. Twardnieje mi brzuch i odczuwam kłucia w pochwie. Zażywam no-spe 2 razy dziennie i magnez 3 razy dziennie. Czy jest jeszcze szansa na założenie passera położniczego. Co mogę zrobić by uniknąć przedwczesnego porodu?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest możliwe założenie pesara położniczego w 31 tyg. ciąży. W tym celu powinna się Pani zgłosić do swojego lekarza ginekologa prowadzącego ciążę. Najważniejszy jest odpoczynek, unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego, bezwzględnie nie należy dźwigać.