Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak uniknąć zakażenia HPV?

Witam,jak mozna zapobiec ewentualnemu zakazeniu wirusem HPV w momencie kiedy jeden z partnerow ma rezultat badania na obecność wirusa HPV wynik pozytywnty.Z moja nowa Partnerka zdecydowaliśmy się na badanie PROFILAKTYCZNE na obecność wirusa HPV po kilku tygodniach oczekiwania dostaliśmy rezultat potwierdzający obecność wirusa HPV w DNA,czy wynik tego badania jest dowodem na obecność tego wirusa który może doprowadzić do zarazenia mojej Partnerki czy tylko sladem styczności z wirusem w przeszlosci a sam wirus moglby już być przez system immunologiczny automatycznie wyeliminowany,w takiej sytuacji zwracam się z pytaniem jaki rodzaj badania powinienem wykonać,aby być pewnym ze nie zaraze Partnerki?
MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Jeżeli jedna strona ma to druga też , to nieuniknione. Jeżeli jednej stronie nie wykryto obecności HPV to może było pobrane nie w tym miejscu, lub niedokładnie. Po co robic badania jak nie ma objawów? Nie ma sensu powtarzać badań . pozdrawiam www.prepmed.pl

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy