Jak uzyskać skierowanie na RTG?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogę uzyskać skierowanie na badanie RTG. Chciałabym je wykonać teraz, gdyż za pol roku,usialanym wykonać je w ramach badań zedyxyny pracy na stanowisku nauczyciela. Jednakże w tym okresie planuje starania o dziecko, dlatego chciałabym przeprowadzić badania wcześniej, aby niemożność ich przeprowadzenia we wskazanym okresie nie skutkowała orzeczeniem o niezdolności do pracy

Badania medycyny pracy wykonuje lekarz uprawniony do tych badań na skierowanie pracodawcy. Może to być specjalista medycyny pracy, a może być lekarz posiadający stosowne uprawnienia. O badaniach dodatkowych decyduje wymieniony lekarz. Rzeczywiście często lekarze ci zlecają profilaktycznie RTG, ale nie jest to obligatoryjne i zależy od stanowiska pracy. Koszt badań pokrywa pracodawca. Lekarz jest dla pracownika, a nie odwrotnie. Myślę, że może pani śmiało realizować swoje prywatne zamierzenia, a jak zajdzie pani szczęśliwie w ciążę to lekarz nie zleci badań radiologicznych. Nie wyobrażam sobie żeby odsunięto panią od stanowiska pracy z powodu ciąży. W stosowej chwili po porodzie i urlopie macierzyńskim wróci pani do pracy i kiedyś wykona RTK jeśli będzie potrzebne. Jeśli ma pani nadal wątpliwości to trzeba zapytać pracodawcę o lekarza, z którym zakład pracy ma umowę na badania profilaktyczne, a jeśli takiego lekarza nie ma to pójść prywatnie do lekarza uprawnionego, czyli wykonującego badania profilaktyczne i u niego rozwiązać tę kwestię.